Nagroda dla Systemu AGREUS® w Plebiscycie Ekologicznym UKSW „Wspólna zielona przyszłość”

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż funkcjonalność systemu AGREUS® została doceniona przez kapitułę konkursową Plebiscytu Ekologicznego UKSW, w skład której weszli wybitni naukowcy z krajowych ośrodków badawczych oraz przedstawiciele organizacji i instytucji zajmujących się ochroną środowiska i klimatu.

Otrzymaliśmy nagrodę w kategorii ”technologia” za opracowanie innowacyjnego systemu kontroli warunków glebowych w uprawach przy wykorzystaniu bezprzewodowej transmisji danych.

Statuetka i dyplom uznania zostały wręczone Jerzemu Białouszowi, prezesowi firmy Inventia, podczas uroczystej gali wieńczącej konkurs., która odbyła się 12 stycznia 2023 r.

Przyznana nagroda jest potwierdzeniem, iż warto pochylać się nad obszarami, które odbiegają od dotychczasowych kierunków zastosowań telemetrii. Stworzyliśmy rozwiązanie, nie tylko pomagające plantatorom w ich codziennej pracy, ale również takie, które dzięki swojej precyzji i niezawodności jest doceniane przez instytucje badawcze, z powodzeniem wdrażające je do prowadzonych prac naukowo-badawczych.

Dodatkową satysfakcję czerpiemy z faktu, iż system Agreus®, umożliwiając racjonalne nawożenie i nawadnianie, wpisuje się w tak ważny nurt ochrony środowiska naturalnego i klimatu.

Więcej informacji o Plebiscycie Ekologicznym UKSW:

Opublikowano w: